Pilvo šokis

Dabartinis arabiškas pilvo šokis yra kilęs iš senųjų folklorinių šokių, kurių pagrindas ir yra šie archajiniai šokiai. Jų metodika ir technika skiriasi nuo to šokio, kurio mokomasi norint pasirodyti šiuolaikinėje programoje ant scenos ar siekiant vilioti vyrus.
Manoma kad senovėje, matriarchato laikais moterys visoje žemėje šoko ritualinius pirmų mėnesinių, vaisingumo ir netgi gimdymo šokius.

Pilvo šokio judesiai – tai lyg moteriško judėjimo kodas – minkštos rankos, atpalaiduotas sprandas, siūbuojantys klubai. Tai Rytų tautinis šokis, kurio pagrindas yra fizinis judesys, dvasinis komfortas ir terapija.

Pilvo šokio esmė – sustiprinti gimdymui reikalingus raumenis, atpalaiduoti ir masažuoti vidaus organus, įkvėpti pasitikėjimo savimi, gerinti lankstumą ir kraujotaką, atjaunėti. Pilvo šokis buvo skirtas ir norinčioms pastoti arba nėščioms moterims, nes būtent pilvas yra siejamas su moters vaisingumu. Pilvo šokio pagrindu laikyta moters prigimtis ir ryšys su moteriškuoju pradu.
Pilvo šokis padeda išlaisvinti kūno grakštumą ir grožį, kuris moteriai duotas gamtos, neatsižvelgiant į moters amžių ir fizinį pasiruošimą.

Be to, pilvo šokiais siekiama sumažinti menstruacijų skausmus, skatinti vaisingumą, palengvinti gimdymą, ir, žinoma, atskleisti moteriškumą ir grožį.
Šokio terapija sveikatos požiūriu yra labai naudinga, tačiau reikia atminti, kad rezultatai pasiekiami tik tada, kai judesiai atliekami taisyklingai.

Būtina suprasti, kad po pirmųjų užsiėmimų stebuklingų rezultatų tikrai nėra ko tikėtis. Pokyčiai pradeda ryškėti tik ilgainiui, kai pradedama jausti kiekviena kūno dalis. Tam kartais prireikia net kelerių metų, bet guodžia tai kad pats užsiėmimas yra malonus, atpalaiduojantis nuo stresų ir padedantis pamiršti dienos problemas.

Džiugina ir tai, jog užsiėmimai tinka bet kurio amžiaus ir sudėjimo moterims, skirtumas tik tas, kad  kiekvienam amžiui taikomos kiek skirtingos technikos. Pirmiausia reikia išmokti teisingai judėti, kad judesys nebūtų įtemptas, o tik vėliau ritmiškai tą judesį pakartoti šokyje.

Pilvo šokyje moters pilvas ir klubai prideda daug moteriško žavesio. Juk juda visas kūnas - nuo galvos iki pirštų galiukų. Moters pilvas turi būti elastingas, todėl pilvo šokis primena apie tikrąjį moteriškumą. Pagal tradicijas Rytų šalyse vertinamos putlios moteriškos formos: apvalūs klubai, išryškinta krūtinė ir lygus, bet neraumeningas pilvas, nors nėra taisyklės kad tik tam tikro sudėjimo moteris gali gražiai šokti šį šokį. Bet kokio amžiaus ir kūno formų moteris gali atrodyti nuostabi ir nepakartojama.

Labai svarbu ir tai, jog pilvo šokio dėka atpalaiduojami kaklo ir sprando raumenys, pečiai išvaduojami nuo sustingimo, krūtinės ląsta pasikelia, formuojasi gražesnė krūtinės padėtis, dubuo randa taisyklingesnę padėtį, atsipalaiduoja nugaros raumenys, padidėja pilvo sienelės tonusas. Be to, yra mankštinamas vadinamasis dubens dugnas, kuris kartais būna genetiškai silpnas ar susilpnėja dėl bendro raumenų tonuso sumažėjimo ar po gimdymo.

Laisvėja čiurnos sąnariai, formuojasi taisyklinga pėdos padėtis, klubų sąnariai tampa judrūs, keliai nesustingę, plaštakos tampa minkštos, nes judinamas kiekvienas piršto sąnarys.
Norint išlaikyti stuburo lankstumą ir gyvybingumą, dažnai neužtenka vien gydomųjų masažų ar kitų gydomųjų procedūrų. Būtinas dar ir taisyklingas judėjimas – judesys, kurio technikas ir principus galime aptikti jogos, pilateso, ciguno ir kitose dabar plačiai paplitusiose ir žinomose praktikose.

Nuostabu, jog pilvo šokis taip pat turi elementų, kurie atitinka gydomąjį fiziologinį judesį. Pilvo šokio judesiai, pasirodo, gydo tiek fizinę moters sveikatą, tiek dvasinę. Harmoningi judesiai stiprina pasitikėjimą savimi, pakelia nuotaiką, atgaivina sielą. Moteris pradeda judėti laisvai, lengvai, grakščiai ir minkštai. Ypač pilvo šokiu sužavėjo vyresnio amžiaus moterys (apie šešiasdešimt metų), kurių judesiai ilgainiui tampa laisvi ir be jokio senatvinio susikaustymo.

Pilvo šokis, atkeliavęs iš Rytų kultūros, tampa vis madingesnis ir Lietuvoje.
Matyt, ne be pagrindo.
Rytietiškas pilvo šokis iš tiesų – moteriškumo ir vaisingumo simbolis, šokančiajai suteikiantis pirmiausia sveikatos. O jei moteris yra sveika, tai ji ir laiminga, ir graži, ir gundanti...
Ar ne taip?

Žodžiu, visas moteris ir merginas, neabejingas savo sveikatai ir grožiui, kviečiame į Rytietiškų šokių studiją, kur galėsite susipažinti su Pilvo šokio magijos paslaptimis iš arčiau.   
Mūsų studiją lankančios moterys gana greitai išmoksta valdyti savo kūną ir spinduliuoti moteriškumą - iš pilkų pelyčių, namų šeimininkių jos tampa savimi pasitikinčiomis, žavingomis, kerinčiomis bei seksualiomis Moterimis :).
Pilvo šokis – tai iš ties puikus būdas suderinti fizinį krūvį su malonumu!

Registracija el. paštu: info@vijolina.lt
Vytas Kokšta

SmagiosVestuvės.lt
NetradicinėsKelionės.lt

Paslaugos

Stengiamės didinti užsiemimų skaičių, šiuo metu galime pasiūlyti šiuos: