Vaikai, jų mokymas, pradedant ikimokykliniu ugdymu - tai mūsų ateitis. 

Kokią tą ateitį susikursime, tokią ir turėsime... 
Vaikas mokosi labai greitai ir pakankamai lengvai. Pagrindinė mažo žmogaus mokykla, žinoma, yra šeima. Ir visi mes nuoširdžiai norime būti gerais tėvais. Netgi geresniais, nei buvo mūsų tėvai. Tačiau, nuodėmingas ratas, kuriame iš kartos į kartą perduodamos ne pačios geriausios auklėjimo strategijos ir mokymas, vis sukasi - apsisukimas po apsisukimo. Patys to nenorėdami mes paliekame savo vaikams, kaip palikimą, tuos šeimos modelius ir tuos kompleksus, kuriuos savo laiku mums paliko mūsų tėvai, perėmę juos kaip estafetinę lazdelę iš savo tėvų. 
Kaipgi pertraukti tą tarpšeimyninių mokymų grandinę? 
Kaip auklėti savo vaiką? 

Kaip išvengti mokymo klaidų, tapusių mūsų visuomenėje tradicinėmis? 
Atsakymais į šiuos klausimus domimės jau daugelį metų ir esame sukaupę nemenką patirtį. Todėl mamytėms ir tėveliams, močiutėms ir seneliams rekomenduotume atvesti savo vaikus ar anūkus mokytis į mūsų Estetinio lavinimo mokyklą. 
Norime pabrėžti, jog tai nėra laisvalaikio praleidimo forma. Tikslinga ir kryptinga 1,5–9 metų amžiaus vaikų socializacija, pasaulio pažinimo, kalbos, judesio, vaizduotės, loginio mąstymo ir emocinio intelekto lavinimas suformuoja pamatines žmogiškąsias vertybes, ugdo adekvačias racionalias vaikų reakcijas į juos supančią aplinką ne tik vaikystės metu, bet ir paauglystėje, jaunystėje ir jau brandžiame amžiuje. Kaip tik tokių tikslų siekia ir “Smalsučio”, “Pelėdžiuko”, “Kodėlčiuko” ir „Linksmučio“  moksliukai bei studijų lankytojai. 
Tik atėję į mokyklą pirmokai susiduria su daugybe problemų, reikalaujančių daug jėgų, pastangų ir laiko. Vaikai būna nevienodai fizikai ir psichiškai išsivystę, skirtingų gebėjimų, juos ugdyti reikia atsižvelgiant jų išsivystymo lygį. Vaiko brandinimas mokyklai, t. y. visų jo fizinių ir psichinių galių puoselėjimas, teigiamos socialinės ir emocinės patirties įgijimas, pažinimo motyvacijos didinimas, kūrybiškumo skatinimas vienerius metus iki pradedant lankyti mokyklą gali padėti vaikams lengviau prisitaikyti esamoje situacijoje. 

Vaiko socialinio pažinimo turinys yra ypatingas ir labai svarbus vaiko socializacijai, nes jis nukreipia vaiko mąstymą į kitų žmonių, savo paties elgesio ir tarpusavio santykių suvokimą, t. y. į socialinį pasaulį. Socialinis suvokimas svarbus vaiko asmenybės tapsmui, nes padeda išmokti priimtinas visuomenei elgesio normas, socialines nuostatas, t. y. tampa svarbi priešmokyklinio amžiaus vaiko elgesio determinantė. 
Kaip rodo tyrimai, tik šeimoje augę ir iki mokyklos jokios ugdymo mokyklos nelankę vaikai turi didesnių bendravimo ir elgesio įvairiose situacijose sunkumų nei lankiusieji. Tai apsunkina pirmuosius ugdymo mokykloje mėnesius, o gal ir metus. Vaikai, prieš mokyklą lankę ikimokyklinio ugdymo įstaigą, labiau linkę bendrauti su bendraamžiais, yra laisvesni, smalsesni, labiau domisi aplinka, pasitiki savimi, greičiau adaptuojasi, jiems būdinga turtingesnė kalbinė raiška. 
Tai pats geriausias laikas vaiko gyvenime šiems neįkainuojamiems įgūdžiams įgyti. 
Esame parengę specialias mokymo programas ir mažylių tėveliams, nes sėkmingam mažo žmogaus tobulėjimui būtinos abipusės kryptingos pastangos. Galvoti apie kitus, rūpintis jais - tai nėra tik dorovinė žmogaus pareiga, tai – psichologinė būtinybė.Jei mes sugebėsime tai suprasti, tai ir mūsų buvę konfliktai su mūsų tėvais, ir dabartiniai sunkumai jau su mūsų pačių vaikais atsidurs praeityje. 

Ikimokyklinis ugdymas  - tai rimta :).
Smagių atradimų Jums linkintis 
Vytas Kokšta

SmagiosVestuvės.lt
NetradicinėsKelionės.lt